Autor Wątek: Orędzie Prezydenta  (Przeczytany 1412 razy)

Andris Valter

  • Gość
Orędzie Prezydenta
« dnia: Maj 22, 2015, 23:37:54 »
Cytuj


Cytuj


Obywatele i Obywatelki Demokratycznej Republiki Łotwy!

Sytuacja w kraju została opanowana. Zwolennicy starego reżimu pokonani, a łotewskie sztandary znów są wysoko podniesione. Stan nadzwyczajny dobiega końca, ogłoszona została nowa Konstytucja. Łotysze! Możecie wracać do swoich domów, bo wreszcie zapanował spokój. Możemy zacząć razem budować nową Demokratyczną Republikę Łotwy.

Dzieje naszej ojczyzny są burzliwe. 10 stycznia 2015 r. kraj założył działacz niepodległościowy Janus Dudajis. Generalissimus stworzył podstawy państwowości, nadał konstytucję i uregulował pewne podstawowe kwestie. Łotwa cieszyła się zainteresowaniem, napłynęli obywatele, a państwo zawarło traktaty z Ludową Republiką Siedmiogrodu i Zjednoczonym Socjalistycznym Królestwem Hirshbergii i Weerlandu. Jednak na początku lutego Dudajis zaniedbał ojczyznę i opuścił ją, by umarła. Opuścił swoje dzieci, o które miał się troszczyć. Na szczęście w dniu wczorajszym przybyłem ja i obaliłem tego upadłego dyktatora. Po dwudniowych walkach jego słabi zwolennicy zostali przepędzeni, a Łotwa może ponownie się rozwijać, by być interesującym krajem na mapie Pollinu.

Chcę, by starzy obywatele wrócili i przyciągnęli za sobą nowych. Łotwa osadzi się najprawdopodobniej na Kontynencie Południowym, gdzie szuka sojuszników. Wkrótce pragnę przeprowadzić wybory do Zgromadzenia Reprezentantów. Potrzebuję tylko was - drodzy obywatele. Wracajcie do swej ojczyzny. Jeżeli nie wrócicie, wasze obywatelstwa zostaną wam odebrane.

Dziś radujmy się! Ogłaszam dzień 22 maja świętem narodowym: Dniem Zwycięstwa. Cieszmy się, że Łotwa wstaje z kolan, że znów jest ktoś, kto się nią zajmuje. Kto opiekuje się jej dziećmi.


/-/
Prezydent Demokratycznej Republiki Łotwy

Tobiasz von Richtoffen

  • Prezes Rady Ministrów
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2015, 23:58:10 »
Niech żyje Andris Valter! Niech żyje Łotwa!
Oberjarl Irkunu, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Lord Koronny Nauki i Lord Kanclerz Królestwa Aryunu, Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSKHiW, Marszałek Republiki Ludowej Siedmiogrodu etc. etc.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
worldofdogs madex arminair mylife naprawiacze