Autor Wątek: Związki wyznaniowe  (Przeczytany 1838 razy)

Andris Valter

  • Gość
Związki wyznaniowe
« dnia: Maj 22, 2015, 17:11:16 »
W nowej Konstytucji pragnę, by powstał organ ustawodawczo - wykonawczo - sądowniczy zwany Senatem Rządzącym, w którego skład wchodziłby m.in. przedstawiciel związków wyznaniowych. Chciałbym zaprosić do Łotwy jakiś kościół, by rozpoczął tutaj działalność. Myślę głównie o Kościele Królestwa Francji i Nawarry też nowej mikronacji. Może warto ich zaprosić.

Tobiasz von Richtoffen

  • Prezes Rady Ministrów
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2015, 17:31:06 »
Pchanie się na siłę do jakiegoś państwa czy kościoła niekoniecznie będzie dobrym pomysłem. Wkrótce pewnie przyjdzie do Łotwy reprezentacja ZSKHiW czy Siedmiogrodu, a ze swojej strony załatwię wam uznanie Aryunu. W tych trzech państwach jest parę religii, a konkretnie: Wszechbudzimiryzm, Kurduplyzm, Tetraizm, Makłowizm ;) i Nordycyzm. Głowę kościoła posiada tylko Wszechbudzimiryzm i Nordycyzm, a w Wierze Nordyckiej jestem nim Ja.
Oberjarl Irkunu, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Lord Koronny Nauki i Lord Kanclerz Królestwa Aryunu, Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSKHiW, Marszałek Republiki Ludowej Siedmiogrodu etc. etc.

Andris Valter

  • Gość
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2015, 17:36:05 »
Dobrze prawo będzie gwarantować wolność wyznaniową, a miejsce w Senacie Rządzącym będzie dla każdego przedstawiciela związku wyznaniowego. Poza nimi będą w Senacie Prezydent, ministrowie, byli Prezydenci, przedstawiciel Uniwersytetu Łotewskiego, Przewodniczący Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości, szef sztabu.

Tobiasz von Richtoffen

  • Prezes Rady Ministrów
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2015, 17:37:55 »
Wydaje mi się że przyznawanie religiom dodatkowego miejsca w Senacie będzie nieco sztuczne, i wywyższające wiernych. Co na to ateiści? Kształt Senatu ma być całkowicie wybierany w wyborach, a nie zależny od religii czy stanowiska.
Oberjarl Irkunu, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Lord Koronny Nauki i Lord Kanclerz Królestwa Aryunu, Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSKHiW, Marszałek Republiki Ludowej Siedmiogrodu etc. etc.

Andris Valter

  • Gość
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2015, 17:40:16 »
Senat Rządzący nie będzie ściśle parlamentem (choć będzie pełnił rolę II izby). Funkcję ustawodawczą będzie sprawować Zgromadzenie Reprezentantów. Do niego będą wybory i startować będą kandydaci partii.

Tobiasz von Richtoffen

  • Prezes Rady Ministrów
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2015, 17:45:59 »
To nie lepiej zamiast Senatu zrobić organ doradczy jak np. Rada Prezydencka?
Oberjarl Irkunu, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Lord Koronny Nauki i Lord Kanclerz Królestwa Aryunu, Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSKHiW, Marszałek Republiki Ludowej Siedmiogrodu etc. etc.

Andris Valter

  • Gość
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2015, 17:50:23 »
Jego rola będzie specyficzna. Wszystko wyjaśni się przy Konstytucji.

Tobiasz von Richtoffen

  • Prezes Rady Ministrów
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Związki wyznaniowe
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2015, 18:18:31 »
A propo związków wyznaniowych. Może by tak odrodzić rodzimą wiarę Łotewską? Mogę się tym zająć jak już zostanę obywatelem.
Oberjarl Irkunu, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Lord Koronny Nauki i Lord Kanclerz Królestwa Aryunu, Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSKHiW, Marszałek Republiki Ludowej Siedmiogrodu etc. etc.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
foxlive watahalion 2p tunake wilkolwisci