Autor Wątek: Wojenne orędzie Prezydenta Andrisa Valtera  (Przeczytany 1169 razy)

Andris Valter

  • Gość
Wojenne orędzie Prezydenta Andrisa Valtera
« dnia: Maj 21, 2015, 17:27:28 »
Prezydent w otoczeniu rosłych żołnierzy uzbrojonych po zęby wszedł do sali. Przyjechała telewizja państwowa, która zajęta przez siły zwolenników nowego przywódcy non stop nadawała propagandowy program. Prezydent usiadł na przygotowanym fotelu i przemówił do narodu. Obok Prezydenta stał wazon z bukietem kwitnącego bzu. Tuż przed pojawieniem się Przywódcy na wizji telewizja wyświetliła baner z krzewami bzu. Z powodu tego przewijającego się motywu w historii te zamieszki zapiszą się jako "Rewolucja kwitnącego bzu".


Cytuj


Obywatele i Obywatelki Demokratycznej Republiki Łotwy!

Nasze Państwo znalazło się nad przepaścią. Organy państwowe przestały funkcjonować. Gospodarka zamarła, a władza przestała interesować się obywatelami. Od początku lutego Demokratyczna Republika borykała się z zanikiem jakiejkolwiek aktywności. Władza straciła swoją legitymację. Bliski mi przyjaciel Janus Dudajis musiał ponieść za to najwyższą karę - karę utraty życia za zdradę Ojczyzny. Kara została wykonana. Moje wojska opanowały już prawie cały kraj. Opór był niewielki, gdyż niewielu chciało bronić upadłej władzy.

Wprowadzam stan wojenny na terenie Republiki aż do odwołania. Najprawdopodobniej zostanie zmieniona Konstytucja. Czas po uspokojeniu tej zawieruchy wprowadzić ustrój, który zapewni największą sprawność w wykonywaniu władzy państwowej. Czas na ostateczną desowietyzację i dedudaizację.

Przyjaciele Demokratycznej Republiki Łotwy! Przywódcy państw, z którymi nasz kraj posiada traktaty o przyjaźni i uznaniu. Przybądźcie ponownie z pomocą, byśmy prędzej dźwignęli się z kolan. Ja wkrótce was odwiedzę.

Łotwa płonie i spływa krwią. Spływa krwią tych, którzy przez swoje zaniedbania i nieaktywność doprowadziły prawie do jej upadku. Obowiązywanie Konstytucji jest zawieszone, Rada Narodowa rozwiązana, a ja przejmuję pełnię władzy aż do ustabilizowania.

Nie bójcie się Łotysze! Nie lękajcie się. Wkrótce zapanuje spokój i stabilizacja, a nasz kraj nareszcie uzyska należną mu pozycję na mapie mikroświata.

Chwała wielkiej Łotwie!


/-/Andris Valter
Prezydent Demokratycznej Republiki Łotwy
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 23:29:39 wysłana przez Andris Valter »

czarne.lustro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: zielone-tarasy.com.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2019, 14:12:05 »
Witam,
Chciałem zaprosić wszystkich serdecznie do obejrzenia nowych mieszkań w rzeszowie,  ale jeśli nie macie czasu lub jesteście zmęczeni możecie również odwiedzić stronę zielone-tarasy.com.pl i tam też wszystko zobaczycie :)

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
swietadynastiatoftegard magicznestworzenia11 rozmowcy wataha-ksiezyca glassed