Autor Wątek: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta  (Przeczytany 1665 razy)

Janus Dudajis

  • Gość
Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« dnia: Styczeń 24, 2015, 19:26:26 »
Cytuj
Prezydent Demokratycznej Republiki Łotwy wszedł do Sali Kolumnowej, przywitał się ze zgromadzonymi obywatelami oraz dziennikarzami, a następnie przemówił:





Szanowni Obywatele, Drodzy Towarzysze!

Dziś podjąłem decyzję o zmianie nazwy państwa na Demokratyczną Republikę Łotwy. Wiąże się to też ze zmianą symboli narodowych. Przyczyna tej zmiany jest prosta. Choć nie wypełnia to moim zdaniem znamion, to wolę uniknąć posądzania nas o czyn z art. 256 par. 1 i par 2. kodeksu karnego, jakim jest propagowanie ustroju totalitarnego oraz rozpowszechnianie jego symboli. Nigdy nie propagowałem takiego ustroju, ale jednak na Facebookowej stronie Polskich Mikronacji zwrócono mi na to uwagę. Według mnie niesłusznie, ale lepiej uważać na takie sprawy, bo to dość ocenna kwestia i zbyt nieścisłe sformułowanie w kodeksie.

Konstytucja się nie zmieniła, ustrój się nie zmienił, nie zmieniły się akty prawne ani założenia. Dalej chcę budować państwowość, szczęście i dobrobyt na tej łotewskiej ziemi w myśl dudaizmu, czyli mojego autorskiego pomysłu na państwo. Mam nadzieję Towarzysze, że mi pomożecie.

Zmiana, której dokonałem to ewaporacja. Znaczy, że wcześniejsza nazwa państwa i jego symbole nigdy nie istniały. Od początku, czyli od 10 stycznia 2015 r. istniała Demokratyczna Republika Łotwy i takie obywatelstwo posiadacie. W takim państwie żyjemy.

Zatem Obywatele służcie nadal swojej ojczyźnie i pracujcie ku jej chwale. Ku chwale DRŁ!


/-/Janus Dudajis, Prezydent Demokratycznej Republiki Łotwy
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 17:17:00 wysłana przez Andris Valter »

Sviatoslav Abramov Vinc

  • Obywatel
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Komisarz Ludowy ds. Zewnętrznych, Tow. Pułkownik
    • Zobacz profil
Odp: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:24:30 »
*Zabiera głos*
Prezydencie, istnieje tyle mikropaństw socjalistycznych - np.Republika Ludowa Siedmiogrodu, ZSKHiW. I miałem wrażenie że oni nigdy nie otrzymali takiego ostrzeżenia a ZSKHiW jest nawet bardzo znanym mikropaństwem.
Komisarz ds. Zagranicznych
Tow. Pułkownik

Janus Dudajis

  • Gość
Odp: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:34:12 »
Tak, ale one były fikcyjne, a Łotewska SRR istniała naprawdę.

Sviatoslav Abramov Vinc

  • Obywatel
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Komisarz Ludowy ds. Zewnętrznych, Tow. Pułkownik
    • Zobacz profil
Odp: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2015, 14:03:42 »
To może (wiem że to duża zmiana) ale może fikcyjne państwo?
Komisarz ds. Zagranicznych
Tow. Pułkownik

Janus Dudajis

  • Gość
Odp: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2015, 17:07:54 »
Wystarczy zmiana nazwy tak jak teraz i ja nie widzę problemu. Flaga i godło jest ładne. Najważniejsze jest ustrój i organizacja oraz współpraca zagraniczna, a nie nazwy.

Ametyst Faradobus

  • Obywatel
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2015, 21:31:28 »
Przeżyłem szok. Socjalizm to ideologia totalitarna?  ;D

Poza tym np. Wandystan odwołuje się wprost do tradycji i ideologii komunistycznych, a nic złego ich z tego powodu nie spotkało. Równie dobrze można by w takiej sytuacji zakazać rekonstrukcji historycznych z użyciem mundurów ZOMO.
(-) Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirshbergii i Weerlandu, Lord Zlewni,
Senior-Protektor Stepów Wewnętrznych oraz Żuław Rzeżuszych,
Olbrzym Myśli i Czynu, Człowiek Który Wygrał Wszystkie Bitwy


Janus Dudajis

  • Gość
Odp: Nadzwyczajne orędzie Prezydenta
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2015, 22:17:12 »
Nadal panuje tutaj duch socjalizmu i panować będzie, gdyż socjalizm nie jest przeciwny demokracji, ale nie warto kłuć w oczy wrażliwych na symbole zeszłej epoki. Przy tak płynnych typizacjach karnych należy uważać. Rekonstrukcje mają walor edukacyjny.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
naprawiacze siedemwatah magic-hogwart niezrozumieni madex