Rada Ministrów > Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Najbliższe plany rządu

(1/2) > >>

Andris Valter:
Jakie plany ma Pan Premier na rozwój kraju na samym jego początku? Ja myślę, że ważne jest znaleźć pozostałych dwóch konstytucyjnych ministrów. Dudajis także nie dokończył procesu tworzenia armii.

Tobiasz von Richtoffen:
Powiedzmy że to będzie moje mini expose.

Uważam że w najbliższych miesiącach naszym największym priorytetem jest przede wszystkim uzyskanie członkostwa w WNKKP (czyli niejako przystąpienie do Kontynentu Południowego) i oczywiście uzyskanie nowych obywateli. Sądzę iż pierwszy punkt nastąpi samoistnie, jeśli uda się drugi. Moim planem jest rozreklamowanie Łotwy na różnych forach i "fanpejdżach" w internecie. Możliwe będzie założenie strony na twitterze, facebooku czy tumblerze, bo przyniosło pozytywne efekty w Królestwie Aryunu, mojej ojczyźnie. Następnym celem jest utworzenie małego FAQ o tym czym są mikronacje i jak wygląda życie w Republice Łotwy, bowiem dla nowych może być to coś niezrozumiałego i trudnego, a uciekających obywateli nie chcemy.

Co do pozostałych stanowisk to jeśli Pan Prezydent pozwoli, to przejąłbym jeszcze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a Panu poleciłbym zajęcie się gospodarką i edukacją (wypadałoby napisać historię Łotwy i wgl jakąś wartość merytoryczną. Samym prawem państwa nie zrobimy). Z pozostałymi stanowiskami bym poczekał i jak Pan mi mówił, armia w tej chwili nie jest najważniejsza, chociaż ja mam z tym wieloletnie doświadczenie. Podejrzewam że w następnej kadencji zajmę się armią.

Czy są jakieś pytania?

Andris Valter:
Plan bardzo mi się podoba. Dobrze, zostanie pan Ministrem Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej, a sprawy wewnętrzne przejmę do czasu znalezienia ministra lub do wyborów.

Tobiasz von Richtoffen:
Niech tak będzie. Już się biorę do roboty jako premier i czekam na obwołanie MON i MSZ.

Tobiasz von Richtoffen:
Widzę że zostałem już powołany.

Udostępniłem już także link do strony Łotwy na wielu stronach na facebooku i na prywatnym twitterze. Wkrótce założymy także własną stronę i profile.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej